Στις αρχές Ιουλίου (30/06/2021 – 9/07/2021) η Εβίτα Καλογηροπούλου (ΕΥ) πραγματοποίησε μια ακόμα ερευνητική αποστολή στους χώρους της Εφορείας Αρχαιοτήτων Κοζάνης, όπου μελέτησε υλικό από τη θέση Κλείτος 1, η οποία συνιστά μια από τις θέσεις μελέτης περίπτωσης του προγράμματος. Η έρευνα επικεντρώθηκε στη μελέτη και ανάλυση επιλεγμένων θερμικών κατασκευών. Παράλληλα, επιλέχθηκαν και προετοιμάστηκαν οι επόμενοι στόχοι για τη δειγματοληψία.
![](http://bonds.keme.uoc.gr/wp-content/uploads/2021/10/IMG_8435-768x1024.jpg)
![](http://bonds.keme.uoc.gr/wp-content/uploads/2021/10/IMG_8434.jpg)